Na Kole dětem: Rekordní ročník ve zvláštním roce

Bez názvu

24.06.2021

Letošní, v pořadí už 12. ročník veřejné cyklotour Na kole dětem byl v mnoha ohledech výjimečný. Nejen, že se konal v době, kdy stále platila protiepidemická opatření, ale i trasa byla stejná jako v roce 2020. Peloton ujel od 2. do 12. června mezi Hlučínem a Lanškrounem neuvěřitelných 1284 kilometrů. Hlavně se ale do zapečetěných kasiček vybrala rekordní částka. 178 925,- Kč a 30€ k tomu. A další peníze mohou přibývat na účet veřejné sbírky 107-484410267/0100.  

 

 

Tak jako každý rok, poputuje výtěžek na rekondiční pobyty dětí, které prodělaly léčbu onkologického onemocnění. Těžké osudy se jim a jejich rodinám snaží alespoň trochu ulehčit právě každoroční akce Na kole dětem, jejímž hrdým hlavním partnerem jsou společnosti Styrotrade a Styroprofile.

Na kolo tak usedá také vedení společností, které doplňují i osobnosti z řad sportovců, či lékařů. V pelotonu se tak objevují například uznávaný chirurg Pavel Pafko, kardiochirurg Jan Pirk, mistryně světa v krasojízdě, cyklistka Martina Štěpánková, nebo poslanec a lékař Rostislav Vyzula, nebo šestinásobný vítěz automobilových závodů Rallye Dakar  Karel Loprais a další osobnosti nejen cyklistického světa.  Letošník podnik patřil k rekordnímu také co do počtu účastníků. V jednu chvíli vedle sebe podle pořadatelů šlapalo 250 účastníků, kteří tak pomáhali dobré věci.

Pořadatelé děkují všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě a především průběhu celé letošní tour. A to nejen zástupcům různých organizací, nebo učitelům a učitelkám, které se s dětmi třeba jen část etapy zapojili do jízdy. Velké dík ale patří především těm, kteří přispěli nemalou částkou.

Už 26. 6. se mohou zájemci z řad veřejnosti připojit k další dílčí trase projektu Na kole dětem. Tentokrát se vyráží z Votic a konec po 68 kilometrech Toulavou je opět ve Voticích. Akci zaštiťuje Jakub Kachlík, jehož syn v pěti letech onemocněl leukémií a nyní se zotavuje po transplantaci kostní dřeně.

Na kole dětem (nakoledetem.cz)


 
 
 
 
Partnerství více více
Copyright © 2023 Styrotrade, a.s. © redakční systém Kompletweb, © design Neofema, s.r.o.